עמוד ראשי

מתוך משפחת פונדק
גרסה מ־04:50, 7 ביולי 2022 מאת 31.168.173.82 (שיחה)
(הבדל) → הגרסה הקודמת | הגרסה האחרונה (הבדל) | הגרסה הבאה ← (הבדל)
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

סיפורי משפחת פונדק לדורותיה

ששת האחים לבית פונדיק, בסימיאטיץ' פולין, ערב עליית האח הבכור מנחם לארץ ישראל


ששת הפונדיקים

התמונה שלפנינו היא רגע היסטורי של משפחת פונדיק בעירה סימיאטיץ' - השנה היא 1927 - סוכות תרפ"ח. הבן הבכור מנחם פונדיק העומד משמאל מתכונן להגשים את חלומות הוריו - לעלות לארץ ישראל. ההורים פועה לאה פונדיק ומשה פונדיק היו בארץ ישראל בשנים 1909 עד 1911 אך התנאים הקשים והרצון לגדל ילדים בתנאים טובים יותר הביאו להחלטה לחזור לפולין. אהבת הארץ לא פגה והיא הוסיפה לחיות בבית משפחת פונדק לאורך השנים. בגיל 21 מחליט מנחם פונדיק לעלות ארצה בראש קבוצת שחריה. זהו אירוע גדול שלכבודו מתלבשים הילדים בבגדי מחלצות והולכים אל הסטודיה (אולפן הצילום) המקומי. בתמונה עומדים משמאל לימין: מנחם פונדיק, רבקה פונדיק, זרובבל פונדק, יושבים משמאל לימין: בנימין פונדק, גדעון פונדיק וישעיהו פונדק

קישור לסרט על פועה-לאה ומשה פונדיק - "בנשוב הרוחות הטובות"

ניווט באתר

ניתן לנווט באתר בשלוש דרכים:
1. לפנות אל ענפי המשפחה בארץ ישראל: ענף ישעיהו, ענף זרובבל, ענף בנימין
2. להכניס שם של אחד מבני המשפחה אל תיבת החיפוש למעלה משמאל ליד זכוכית המגדלת Magnifire.jpg.
3. להקליק על שמות בני המשפחה, המופיעים בצבע כחול , בכל אחד מהעמודים באתר.

עץ משפחתי

מי שמעוניין לעיין בעץ המשפחתי ולהעשיר אותו מוזמן להקליק על קישור לעץ משפחת פונדק

כנסי משפחה

תמונות מכנס משפחת פונדק, מרחביה 2012
תמונות מכנס משפחת פונדק, עין חרוד 2021

כל אחד יכול

הפלא של בניית משפחה לפעמים נעלם בקצב החיים המודרניים. הפער הרב בין החיים לפני 120 שנה בגלות לבין החיים מלאי ההתרחשויות בארץ עלול להשכיח סיפורים טובים שעליהם גדלנו והתחנכו. סיפורים שעלולים להראות כמעט בלתי ניתנים להבנה במציאות הטכנולוגית של ימינו. האתר הזה נועד לכל בני משפחת פונדק וכל מי שקשור למשפחה, בראש ובראשונה כל נשות המשפחה שהתחתנו עם בניה. סביבת האתר נבחרה במיוחד כסביבת וויקי, שבה כל אחד יכול להיות עורך. כל אחד יכול להציג את הסיפור שלו או של הקרובים לו ולתקן ולהוסיף פרטים בסיפוריהם של אחרים. אתר שנבנה על ידי רבים הוא בעל יתרונות רבים בהשוואה לאתר הנבנה על ידי יחיד או על ידי "סופר חצר". אנו מקווים שכל בני המשפחה ימצאו בו עניין ויתרמו להיותו חי ומקשר. בדבר שאלות ובקשות ניתן לפנות למייל dpundak@gmail.com.

כל מי שמעוניין לערוך, לתקן או להוסיף יכול להקליק למעלה משמאל על קישור "[יצירת_חשבון]", למלא פרטים מועטים ולהתחיל לספר את הסיפור המשפחתי שלו.
המערכת.