עמוד ראשי

מתוך WikiName
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

סיפורי משפחת פונדק לדורותיה

ששת האחים לבית פונדק, בסימיאטיץ' פולין, ערב עליית האח הבכור מנחם לארץ ישראל


התמונה שלפנינו היא רגע היסטורי של משפחת פונדק בעירה סימיאטיץ' - השנה היא 1927 - סוכות תרפ"ח. הבן הבכור מנחם פונדיק העומד משמאל עומד להגשים את חלומות הוריו - לעלות לארץ ישראל. ההורים פועה לאה פונדיק ומשה פונדיק היו בארץ ישראל בשנים 1909 עד 1911 אך התנאים הקשים והרצון לגדל ילדים בתנאים טובים יותר הביאו להחלטה לחזור לפולין. אהבת הארץ לא פגה והיא הוסיפה לחיות בבית משפחת פונדק לאורך השנים. בגיל 21 מחליט מנחם פונדיק לעלות ארצה בראש קבוצת שחריה. זהו אירוע גדול שלכבודו מתלבשים הילדים בבגדי מחלצות והולכים אל הסטודיה (אולפן הצילום) המקומי. בתמונה עומדים משמאל לימין: מנחם פונדיק, רבקה פונדיק, זרובבל פונדק, יושבים משמאל לימין: בנימין פונדק, גדעון פונדיק וישעיהו פונדק

ענפי המשפחה בארץ ישראל: ענף ישעיהו, ענף זרובבל, ענף בנימין

מי שמעוניין לעיין בעץ המשפחתי ולהעשיר אותו מוזמן להקליק על קישור לעץ משפחת פונדק

הפלא של בניית משפחה לפעמים נעלם בקצב החיים המודרניים. הפער הרב בין החיים לפני 120 שנה בגלות לבין החיים מלאי ההתרחשויות בארץ עלול להשכיח סיפורים טובים שעליהם גדלנו התחנכו. סיפורים שעלולים להראות כמעט בלתי ניתנים להבנה במציאות הטכנולוגית של ימינו. האתר הזה נועד לכל בני משפחת פונדק וכל מי שקשור למשפחה, בראש ובראשונה כל נשות המשפחה שהתחתנו עם בניה. סביבת האתר נבחרה במיוחד כסביבת וויקי, שבה כל אחר יכול להיות עורך. כל אחד יכול להציג את הסיפור שלו או של הקרובים לו ולתקן ולהוסיף פרטים בסיפוריהם של אחרים. אתר שנבנה על ידי רבים הוא בעל יתרונות רבים בהשוואה לאתר הנבנה על ידי יחיד או על ידי "סופר חצר". אנו מקווים שכל בני המשפחה ימצאו בו עניין ויתרמו להיותו חי ומקשר. בדבר שאלות ובקשות ניתן לפנות למייל dpundak@gmail.com.

כל מי שמעוניין לערוך, לתקן או להוסיף יכול להקליק למעלה משמאל על קישור "[יצירת_חשבון]", למלא פרטים מועטים ולהתחיל לספר את הסיפור המשפחתי שלו. ניתן לחפש ערכים בעזרת תיבת חיפוש למעלה משמאל ליד זכוכית המגדלת Magnifire.jpg.
המערכת.