מכתב לשרון

מתוך WikiName
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
שרון בת חמש-עשרה, בקלגרי קנדה

29.5.91
לשרון נכדתנו היקרה שלום רב לך ולמשפחתך

שמחנו לקבל את מתנתך, החולצה היפה לסבתא, ואת מכתבך. תודתנו לך על תשומת לבך לנו ועל הקשר היפה שאת שומרת אתנו. בשבת האחרונה (25.5.91) התקיימה מסיבת הבר-מצווה לדן מן, נכדנו בקיבוץ מרחביה, בנם הצעיר של בתנו דפנה ויהודה – דודך. היה זה כנס משפחתי שמח במיוחד, אני זוכר אותך בתור ילדה קטנה וחמודה מאד, משתתפת בפגישה מעין זו, במרחביה. הזכור לך?

נזכרנו בהזדמנות זו בלידתו של דן, שהיה סיפור מיוחד במינו, היה צריך להחליף את כל הדם בגופו עם צאתו לאוויר העולם. אמך תספר לך על כך, אם הדבר מעניין אותך. כעת דן נער מוצלח ויפה, ספורטאי וצעיר חביב מאד. מסיבת הבר-מצוה של דן, התקיימה ביום האירוע הגדול של עליית יהודי אטיופיה. יותר מ- 14 אלף יהודים עלו לארץ תוך יממה וחצי, בשעות אחרונות, לפני חילופי המשטר תוך מלחמת האזרחים באטיופיה. במבצע הצלה גדול של מדינת ישראל, של בני עמנו, שחיו בסכנה גדולה באטיופיה.

נפגשנו במרחביה עם הזוג הצעיר, בן דודך עדי שהתחתן עם לימור רעייתו לפני כמה חודשים ושמחנו למצב החדש. משפחתם צפויה לגדול – לימור בהריון. היו שם כמובן גם רנית, אחותו הגדולה של דן, עם החבר שלה נתי, והיו רמזים כי צפויה חתונתם בקרוב. כמובן, הגיעו לשם אביך שלמה, הבת החמודה – אחותך אוריין עם אורנה אמא שלה. הם הביאו לנו את מתנתך ומכתבך המשמחים. אוריין אוהבת מאד את סבתא ורצתה לנסוע אתנו לאשדות ולא לחזור עם הוריה לנס-ציונה. שלומם טוב וכל פגישה אתם משמחת את ליבנו.

סבתא צילה ואני ממשיכים בעבודתנו ב"לוג" מפעל אריזות פלסטיקה לתרופות, קוסמטיקה ומזון של קיבוצנו. יש עבודה ואנו שמחים על כך. במשק כעת, בין היתר עונת האבטיחים והמלונים. דודו דודך עם גולן וירדן – משתתפים בגיוסים לקטיף הפרי. כתבתי לך שדודו וברכה עם הילדים יצאו בסוף אוגוסט הקרוב, לשנת מחקר באוניברסיטת סן-דיאגו, בענייני הוראת-הפיזיקה – הנושא לו היתה מוקדשת עבודת הדוקטורט של דודו. אנו שמחים להישגיך בלימודים, בשחייה ובנגינה. התנדבותך לעזרה בעבודה בבית חולים מרגשת אותנו. ודאי הנך מרגישה טוב עם זה – עזרה לזולת.

באהבה רבה
סבתא צילה וסבא ישעיהו.